AT&T SynJ4 Cordless/Corded Deskset for Stationary Users
SKU:
ATT-SB67148
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 175.88
26 in stock
26 in stock
Description
– SynJ Cordless Deskset Solution
– Unique Value Proposition of the SynJ Cordless Deskset
– Designed for the stationary employee who would prefer a Deskset experience as opposed to a handset
– Directory
– Call log
– Ringer setting
– Mailbox setup
– Deskset setup
– This unit does not work alone – Register to the Corded Base (SB67118 or SB67138)
– Number assignments
– Maximum of 10 cordless devices
ATTSB67148
Specification
Overview
| Weight | 0.228125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 10 cm |
| answering machine | Yes |
| backlit keys or display | Both |
| caller id | Yes |
| corded or cordless | Cordless |
| frequency | 1.9 GHz DECT |
| handsets included | 1 |
| headset port | Yes |
| hold | Yes |
| intercom | Yes |
| machine recording time - minutes | 180 |
| max no of handsets | 11 |
| message waiting alert | Visual |
| mute | Yes |
| number of phone lines | 4 |
| power source | Batteries and Charger |
| speakerphone | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| rohs compliant | Yes |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | http://telephones.att.com/ |
| upc | 650530022784 |
| brand | ATT |
| part_number | ATT-SB67148 |
Customer Reviews
Be the first to review “AT&T SynJ4 Cordless/Corded Deskset for Stationary Users” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.