Panasonic KX-TGDA83W Accessory Cordless Handset for TGD83x
SKU:
KX-TGDA83W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 52.88
18 in stock
18 in stock
Description
– Cordless handset for the Panasonic KX-TGD81x and KX-TGD83x Series. This is not a standalone product and will not work without a compatible Panasonic base unit.
– 1-touch Call Block Button on the handset to manually block unwanted callers
– Full duplex speakerphone lets you use your handsets hands-free; Use the handset and base unit on speakerphone for a home intercom system; keep a handset in baby’s room to use as a monitor
– Illuminated keypad with large, easy-to-read characters is findable and readable, even in the dark
– Wall-mountable design option keeps phone reliably close
Specification
Overview
| Weight | 0.04375 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.1 × 5.3 × 2.1 in |
| accessory handsets | Yes |
| color | White |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.panasonic.com |
| upc | 885170378117 |
| brand | Panasonic Consumer |
| part_number | KX-TGDA83W |
Customer Reviews
Be the first to review “Panasonic KX-TGDA83W Accessory Cordless Handset for TGD83x” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.