AT&T TL88102 DECT 6.0 2-Line Cordless Phone System
SKU:
ATT-TL88102
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 141.88
100 in stock
100 in stock
Description
– DECT 6.0 digital technology
– Intercom between handsets and base unit
– Conference between an outside line and up to 4 cordless handsets
– 50 name and number phonebook directory
– 10 number speed dial
– Headset compatible (2.5mm jack)
– Voicemail waiting indicator
– Last 20 number redial
– English/Spanish/French setup menu
– Table-Mountable
– Mute
– Any key answer
– 14 minutes of digital recording on each line
– Call screening
– Call intercept
– Remote access
– Message retrieval from handset
– Message time stamp
Specification
Overview
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 6 × 9 cm |
| answering machine | Yes |
| backlit keys or display | Both |
| caller id | Yes |
| corded or cordless | Cordless |
| frequency | 1.9 GHz DECT |
| handsets included | 1 |
| headset port | Yes |
| hold | Yes |
| includes belt clip | Yes |
| intercom | Yes |
| machine recording time - minutes | 14 |
| max no of handsets | 12 |
| message waiting alert | Visual |
| mute | Yes |
| number of phone lines | 2 |
| power source | Batteries and Charger |
| speakerphone | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | http://telephones.att.com/ |
| upc | 650530024733 |
| brand | ATT |
| part_number | ATT-TL88102 |
Customer Reviews
Be the first to review “AT&T TL88102 DECT 6.0 2-Line Cordless Phone System” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.