AT&T TL86109 Corded/Cordless Phone with DECT 6.0 Tech
SKU:
ATT-TL86109
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 176.88
45 in stock
45 in stock
Description
– Expandable up to 12 handsets (uses 86009 accessory handset)
– High-contrast backlit LCD and lighted keypad
– Cordless and corded handsets
– Line power mode
– DECT 6.0 digital technology
– Large tilt backlit base display
– Intercom between handsets and base unit
– Conference between an outside line and up to 4 cordless handsets
– 200 name and number phonebook directory
– 10 number speed dial
– Headset compatible (2.5mm jack)
– Compatible with AT&T cordless headset3
– Voicemail waiting indicator4
– Last 20 number redial
– English/Spanish/French setup menu
– Table-mountable
– Mute
– Any key answer
Specification
Overview
| Weight | 0.2425 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 4 × 10 cm |
| answering machine | Yes |
| backlit keys or display | Both |
| caller id | Yes |
| corded or cordless | Both |
| frequency | 1.9 GHz DECT |
| handsets included | 2 |
| headset port | Yes |
| hold | Yes |
| includes belt clip | Yes |
| machine recording time - minutes | 14 |
| max no of handsets | 12 |
| message waiting alert | Visual |
| number of phone lines | 2 |
| power source | Batteries and Charger |
| speakerphone | Yes |
| sync with smartphone | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| rohs compliant | Yes |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | https://telephones.att.com/ |
| upc | 650530018732 |
| brand | ATT |
| part_number | ATT-TL86109 |
Customer Reviews
Be the first to review “AT&T TL86109 Corded/Cordless Phone with DECT 6.0 Tech” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.