Bogen 7.5W Paging Speaker with Adjustable Power Taps
SKU:
BG-SPT5A
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 56.88
2 in stock
2 in stock
Description
– Maximum speaker power capacity of 7.5W
– Rotary switch-selected power taps on transformer models
– Consisten voltage (70V/25V) and 8-ohm versions
– Tilt &swivel base for easy aiming
– All metal construction with enamel finish
– Weatherproof design
Specification
Overview
| Weight | 0.121875 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 6 × 4.5 cm |
| speaker style | Horn |
| volts | 25/70 |
| watts | 5 |
| color | Beige |
| country of origin | China |
| rohs compliant | No |
| type of packaging | Brown Box |
| warranty | 2 year |
| website link | http://www.bogen.com/ |
| upc | 765368360417 |
| brand | Bogen |
| part_number | BG-SPT5A |
Customer Reviews
Be the first to review “Bogen 7.5W Paging Speaker with Adjustable Power Taps” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.