Bogen BG-AT35A 30W Attenuator for 25V & 70V Speakers
SKU:
BG-AT35A
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 47.88
5 in stock
5 in stock
Description
– Adjusts loudspeaker output levels on 25V and 70V systems
– 2 models control up to 10-watt 35-watt speaker systems
– 10 attenuation steps and an off setting
– Mounts in standard electrical box
– Simple connections
Specification
Overview
| Weight | 0.10625 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 5.8 × 3.5 cm |
| volume control devices | Yes |
| watts | 35 |
| color | Silver |
| country of origin | Korea |
| rohs compliant | No |
| type of packaging | White Box |
| warranty | 2 year |
| website link | http://www.bogen.com/ |
| upc | 765368450095 |
| brand | Bogen |
| part_number | BG-AT35A |
Customer Reviews
Be the first to review “Bogen BG-AT35A 30W Attenuator for 25V & 70V Speakers” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.