Yealink SIP-T85W Ultra Business Phone with Dual System & Encryption
SKU:
YEA-SIP-T85W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 279.00
100 in stock
100 in stock
Description
– Linux 6.1 version
– TEE hardware encryption solution
– Dual system function
– T7X Auto-P template unified
– Unified firmware for T7X series (T73U, T73W, T74U, T74W, T77W), T85W, and T87W
– Up to 16 SIP accounts
– PoE support Headset, EHS support
– Built-in Bluetooth, Wi-Fi
– Supports color-screen expansion modules
– Stand with 2 adjustable angles
– Wall mountable
– Handset with hall switch
– Power Supply (YEA-PS5V2000US) sold separately
Specification
Overview
| Weight | 0.184375 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 5 cm |
| bluetooth | Yes |
| call waiting | Yes |
| caller id (cid) | Yes |
| conference calling | Yes |
| corded or cordless | Corded |
| ethernet ports | 2 |
| headset port | Yes |
| lcd backlit display | Yes |
| number sip accounts/identities | 10+ |
| power source | PoE |
| speakerphone | Yes |
| voicemail | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.yealink.com |
| upc | 841885126795 |
| brand | Yealink |
| part_number | YEA-SIP-T85W |
Customer Reviews
Be the first to review “Yealink SIP-T85W Ultra Business Phone with Dual System & Encryption” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.