Yealink SIP-T58W Smart Media Android HD Phone – 7″ Touchscreen
SKU:
YEA-SIP-T58W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 459.00
87 in stock
87 in stock
Description
– Runs Android 9.0
– 7 inch (1024 x 600) capacitive adjustable touch screen
– Supports Yealink Bluetooth Handset BTH58 (Optional)
– 720p30 HD video (with CAM50)
– Optimal HD audio, Yealink Noise Proof Technology
– Yealink’s SDK (Software Development Kit)
– DoorPhone Features (Preview, One-button Open, Monitoring)
– Built-in Bluetooth 4.2 and Dual Band 2.4G/5G Wi-Fi
– 2 x USB 2.0 ports for USB headset, media and storage applications
– Opus Codec support
– Up to 16 SIP accounts
– Up to 10-party audio conferencing
– Dual-port Gigabit Ethernet, supports PoE
– Wall mountable
– Supports up to 3 Expansion Module EXP50
– Supports Yealink/Unify Square Device Management Platform
Specification
Overview
| Weight | 0.244375 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11 × 5 cm |
| bluetooth | Yes |
| call waiting | Yes |
| caller id (cid) | Yes |
| conference calling | Yes |
| corded or cordless | Corded |
| ehs | Yes |
| ethernet ports | 2 |
| headset port | Yes |
| lcd backlit display | Yes |
| number sip accounts/identities | 10+ |
| power source | PoE |
| speakerphone | Yes |
| voicemail | Yes |
| wall mountable | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.yealink.com |
| upc | 841885106483 |
| brand | Yealink |
| part_number | YEA-SIP-T58W |
Customer Reviews
Be the first to review “Yealink SIP-T58W Smart Media Android HD Phone – 7″ Touchscreen” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.