Yealink SIP-T54W Business Phone 4.3″ HD Display, 10 Lines
SKU:
YEA-SIP-T54W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 269.00
100 in stock
100 in stock
Description
– Mid-level phone, ideal for professionals and managers with moderate call load
– 4.3″ 480×272-pixel color display, fully adjustable
– HD Voice with Yealink Acoustic Shield technology
– 10 line keys, 16 SIP accounts, 27 memory keys
– Built-in Bluetooth, Wi-Fi
– Dual-port Gigabit Ethernet
– 1xUSB port for call recording and wireless USB headset
– YEA-CP930W can be connected to the phones with the YEA-DD10K dect dongle
– Power supply not included
– Phone can work in dect mode with the addition of YEA-DD10K and YEA-W60B base and you will have 10 blf keys
Specification
Overview
| Weight | 0.171875 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 4 cm |
| bluetooth | Yes |
| call waiting | Yes |
| caller id (cid) | Yes |
| conference calling | Yes |
| corded or cordless | Corded |
| ethernet ports | 2 |
| headset port | Yes |
| lcd backlit display | Yes |
| number sip accounts/identities | 10+ |
| power source | PoE and AC Adapter |
| sip or proprietary ip | SIP Phones |
| speakerphone | Yes |
| voicemail | Yes |
| wall mountable | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.yealink.com |
| upc | 841885103765 |
| brand | Yealink |
| part_number | YEA-SIP-T54W |
Customer Reviews
Be the first to review “Yealink SIP-T54W Business Phone 4.3″ HD Display, 10 Lines” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.