EDGESWITCH 10 GBPS 150W SWITCH
SKU:
UBI-ES-8-150W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 224.88
Out of stock
Out of stock
Description
– (8) Gigabit RJ45 Ports
– (2) SFP Ports
– (1) Serial Console Port
– Non-Blocking Throughput: 10 Gbps
– Switching Capacity: 20 Gbps
– Forwarding Rate: 14.88 Mpps
– Maximum Power Consumption: 150W
– • 24/48V Configurable Passive PoE
– Wallmountable with Mount Brackets (Included)
– Desktop-Mountable (Do not physically stack the ES-8-150W.)
– DC Input Option (Redundant or Stand-Alone)
Specification
Overview
| Weight | 0.3125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 3 × 9 cm |
| number poe ports | 8 |
| poe support type | PoE and PoE+ |
| total number of ports | 10 |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.ubnt.com |
| upc | 810354025679 |
| brand | Ubiquiti |
| part_number | UBI-ES-8-150W |

Reviews
There are no reviews yet.