Yealink SIP-T57W Business Phone 7″ Touchscreen Wi-Fi BT
SKU:
YEA-SIP-T57W
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 339.00
100 in stock
100 in stock
Description
– 7” 800 x 480 capacitive adjustable touch screen
– Adjustable LCD screen
– Built-in Bluetooth 4.2
– Built-in dual band 2.4G/5G Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac)
– USB 2.0 port for USB recording, wired/wireless USB headsets and EXP50
– Up to 16 VoIP accounts
– Dual-port Gigabit Ethernet
– PoE support
– HAC Handset
– Paperless label design
– Wall mountable
Specification
Overview
| Weight | 0.246875 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 11 × 5 cm |
| bluetooth | Yes |
| call waiting | Yes |
| caller id (cid) | Yes |
| conference calling | Yes |
| corded or cordless | Corded |
| ethernet ports | 2 |
| headset port | Yes |
| number sip accounts/identities | 10+ |
| power source | PoE and AC Adapter |
| sip or proprietary ip | SIP Phones |
| speakerphone | Yes |
| wall mountable | Yes |
| color | Black |
| country of origin | China |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | www.yealink.com |
| upc | 841885103772 |
| brand | Yealink |
| part_number | YEA-SIP-T57W |
Customer Reviews
Be the first to review “Yealink SIP-T57W Business Phone 7″ Touchscreen Wi-Fi BT” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.