Viking Ring Booster VK-RG-10A – Boosts Ring to 12 REN
SKU:
VK-RG-10A
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 178.88
6 in stock
6 in stock
Description
– Boosts ring to 12 REN
– Caller ID compatible
– Easy modular installation
– Compatible with distinctive ringing services
– Will not affect normal line operation
– Reshapes troublesome square wave ringing
– Capable of boosting talk battery and loop current
Specification
Overview
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.5 × 7.5 × 4.5 cm |
| ringers and speakers | Yes |
| color | White |
| country of origin | USA |
| rohs compliant | Yes |
| type of packaging | White Box |
| warranty | 2 year |
| website link | http://www.vikingelectronics.com/ |
| upc | 615687221183 |
| brand | Viking Electronics |
| part_number | VK-RG-10A |
Customer Reviews
Be the first to review “Viking Ring Booster VK-RG-10A – Boosts Ring to 12 REN” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.