Vtech Cordless Phone VT-CS6114 with Caller ID & Call Waiting
SKU:
VT-CS6114
- Customer support
-
Free Shipping
- Secure payment method
$ 23.88
92 in stock
92 in stock
Description
– DECT 6.0 Digital technology
– Caller ID/Call Waiting
– Backlit keypad and display
– 30 name and number phonebook Directory
– 30 name and number Caller ID history
– Voicemail Waiting Indicator
– English/Spanish/French setup menu
– Easy-to-use standard wall mount capability
– Flash
– Mute
– Last 5 number redial
– Volume control
– Battery type – 2.4V 300mAh Ni-MH
Specification
Overview
| Weight | 0.053125 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 8 × 5.5 cm |
| backlit keys or display | Both |
| caller id | Yes |
| corded or cordless | Cordless |
| frequency | 1.9 GHz DECT |
| handsets included | 1 |
| max no of handsets | 1 |
| mute | Yes |
| number of phone lines | 1 |
| power source | Batteries and Charger |
| wall mountable | Yes |
| color | White |
| country of origin | China |
| rohs compliant | Yes |
| type of packaging | Retail Box |
| warranty | 1 Year |
| website link | https://www.vtechphones.com/ |
| upc | 735078018625 |
| brand | Vtech |
| part_number | VT-CS6114 |
Customer Reviews
Be the first to review “Vtech Cordless Phone VT-CS6114 with Caller ID & Call Waiting” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.